Artykuł oryginalnie został opublikowany na tej stronie.

Oławska policja zatrzymała mężczyznę, który groził ratownikom medycznym bronią. Agresorowi grozi do ośmiu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przy jednym z budynków w rynku w Oławie – poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Oławie asp. szt. Wioletta Polerowicz.
Nastolatek poinformował policję, że w jednej z klatek schodowych znajdujących się w rynku zasłabł mężczyzna, który według relacji chłopca nie reagował na bodźce i nie dawał oznak życia. Policja wezwała na miejsce pogotowie. „Po chwili zespół pogotowia ratowniczego poinformował dyżurnego, że mężczyzna trzymając w ręku przedmiot przypominający broń grozi ratownikowi medycznemu pozbawieniem życia” – relacjonował rzeczniczka.
Na miejsce wysłano patrole policji. Mundurowi obezwładnili agresora. „Okazało się, że 35-letni mieszkaniec powiatu oławskiego był nietrzeźwy. Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzut gróźb karalnych kierowanych względem medyka oraz posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia” – podała Polerowicz.
35-latkowi grozi do ośmiu lat więzienia.