Artykuł oryginalnie został opublikowany na tej stronie.

Rada Przejrzystości się już opowiedziała, a resort czeka teraz na oficjalną rekomendacją AOTMiT w sprawie testów mogących wykrywać zakażenie wirusem grypy, COVID-19 i RSV – poinformował we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podczas spotkania z mediami po posiedzeniu sztabu kryzysowego w Ministerstwie Zdrowia poinformował, że w ostatnich dziewięciu dniach, stwierdzono 389 tys. osób zachorowań lub podejrzeń zachorowań grypą a zapadalność na grypę nieznacznie wzrosła ze 111 do 113 zachorowań na 100 tys. obywateli. Jednocześnie poziom obłożenia w szpitalach pediatrycznych nieznacznie się zmniejszył w okresie świątecznym.

Podkreślił, że w porównaniu z poprzednim, hospitalizowanych jest o 400 osób mniej w naszym kraju. Jednocześnie, zwiększono liczbę łóżek pediatrycznych i obecnie w kraju, jest ich 17 tys, co przyczyniło się do nieznacznego obniżenia poziomu zajętych miejsc w szpitalach. 

W województwach tj. lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie, poziom obłożenia łóżek spadł z 90 do 80 procent. W całym kraju, średnie obłożenie łóżek pediatrycznych to około 60%.

 

Potrójne testy COVID-19, grypa i RSV<