Artykuł oryginalnie został opublikowany na tej stronie.

Dzięki pomocy prywatnej firmy Warsaw Genomics udało się bezpłatnie przebadać tysiąc osób. Testy wykonano w placówkach podległych samorządowi województwa.

Testy pod kątem obecnościkoronawirusa zostały przeprowadzone w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego, w szpitalu im. Marciniaka we Wrocławiu, w szpitalu w Jeleniej Górze, w Wałbrzychu i w Legnicy. Bezpłatne badania udało się zrealizować dzięki współpracy z prywatną firmą. W najbliższych dniach badaniom zostanie poddanych także 150 ratowników Wrocławskiego Pogotowia Ratunkowego. Testy będą przeprowadzone na terenie jednostki ratowniczej w ramach akcji BADAMY-WSPIERAMY, którą realizuje Diagnostyka, a w sfinansowanie badań wrocławskich ratowników włączyła się firma Techland. I jeszcze jedna dobra wiadomość dziś po przerwie do pracy w pełnym wymiarze wraca szpital imienia Marciniaka we Wrocławiu. Lekarze wracają na bloki operacyjne, normalnie przyjmuje tez SOR.
Według najnowszego raportu wojewody na Dolnym Śląsku jest 29 nowych przypadków koronawirusa. W sumie w regionie od początku pandemii zachorowały 1173 osoby.