Artykuł oryginalnie został opublikowany na tej stronie.

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym przy ulicy Fieldorfa od rana nie przyjmuje pacjentów. Powodem jest podejrzenie zgorzeli gazowej u jednego z chorych przyjętych w godzinach porannych.

Aktualizacja godz. 14:00
Do jutrzejszego poranka Szpitalny Oddział Ratunkowy w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym przy ulicy Fieldorfa będzie nieczynny. Przez najbliższe godziny oddział będzie dezynfekowany, ponieważ wstępne wyniki badań potwierdziły obecność bakterii zgorzeli gazowej u pacjenta przyjętego nad ranem. Z tego powodu inni chorzy są odsyłani do innych placówek:

Rano SOR przy Fieldorfa zostanie sprawdzony – jeśli będzie bezpiecznie, wznowi pracę. Karetki pogotowia są kierowane do trzech innych SOR-ów w mieście. W pozostałej części szpital przy Fieldorfa funkcjonuje normalnie.
godz. 11:00
W związku z tym od godziny 9. chorzy przyjeżdżający do SOR-u są odsyłani do innych placówek. O podejrzeniu obecności groźnej bakterii zostało powiadomione także Pogotowie Ratunkowe. Jak mówi zastępca dyrektora ds. lecznictwa Jacek Kubica, wyniki badań mają być znane w ciągu kilku godzin.
Jeśli nie będzie zagrożenia, Szpitalny Oddział Ratunkowy wznowi prace. Na razie oddział jest zabezpieczony. W związku z tym może wydłużyć się czas oczekiwania w innych placówkach, tym bardziej, że na SOR w Szpitalu Wojskowym do końca tygodnia trwa modernizacja oddziału i praca nie odbywa się tam w pełnym wymiarze.