Artykuł oryginalnie został opublikowany na tej stronie.

14 osób zostało przewiezionych do szpitali po zderzeniu dwóch autokarów pracowniczych koło miejscowości Chwalibożyce w powiecie oławskim na Dolnym Śląsku. Na miejscu zdarzenia jest siedem karetek pogotowia.

16:38
Jedna osoba została ciężko ranna w zderzeniu dwóch autobusów w okolicach Oławy. Do wypadku doszło między Chwaliborzycami, a Godzikowicami. Jak mówi aspirant Wioletta Polerowicz z Komendy Powiatowej Policji w Oławie – w wyniku wypadku poszkodowanych zostało jeszcze 27 osób.Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać około godziny. Na miejscu pracują policjanci, straż pożarna i ratownicy medyczni.

15:40
Jak powiedział PAP rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Oławie Krzysztof Gielsa, koło Chwalibożyc zderzyły się dwa autokary, które przewoziły pracowników fabryki Electrolux. „Autokary jechały za sobą, w pewnym momencie jeden najechał na drugi” – powiedział Gielsa.
W dwóch autokarach było w sumie 70 osób. Do szpitali przewieziono 14 osób. Pozostali pasażerowi są opatrywani na miejscu. „To osoby, które odniosły niegroźnie obrażenia, to przede wszystkim otarcia i stłuczenia” – powiedział Gielsa.
Na miejscu wypadku jest siedem karetek pogotowia, cztery zastępy straży pożarnej i policja. Droga w miejscu wypadku jest nieprzejezdna.
Więcej zdjęć TUTAJ