Artykuł oryginalnie został opublikowany na tej stronie.

Niestety na tym etapie nie wiąże się to z pracą zarobkową, ale jak mówią  sami GOPRowcy – można zdobyć cenne doświadczenie, uczestniczyć w  szkoleniach, akcjach ratunkowych i poznać wspaniałych ludzi. Najpierw  jednak kandydaci muszą spełnić pewne wymagania – mówi ratownik Bartosz Kwiatkowski:
– Przede wszystkim musi umieć jeździć na nartach. Znać nie tylko jazdę na stoku, ale także potrafić jeździć poza stokiem. Musi znać szczegółowo topografię, nie tylko wiedzieć, gdzie jest góra Chełmiec, znać kolory szlaków. 

Weryfikacja kandydatów jest planowana na 17 i 18 marca na Czarnej Górze  i w Międzygórzu. 

Tymczasem by ułatwić wymianę informacji pomiędzy  członkami grupy, a także pokazać jej działalność na zewnątrz – ruszył  magazyn „Na dyżurze”. Kilkunastostronicowa gazetka ma być kwartalnikiem  tworzonym przez ratowników. Co będzie zawierać? O tym jeden ze  współtwórców – Mateusz Kaszubski:
– Przede wszystkim materiały z życia wałbrzysko – kłodzkiej grupy GOPR, trochę historii, spraw bieżących, szkolenia. 

I wiele innych. W pierwszym numerze jest m.in rozmowa o polskiej  wyprawie na K2, w której uczestniczy jeden z ratowników  wałbrzysko-kłodzkiej GOPR. Link do pierwszego wydania, znajdziecie  Państwo na stronie internetowej i facebooku grupy.